Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/zhab/zhabenya.com.ua/www/catalog/controller/information/news.php on line 81 Домашній театр та лялькотерапія
life logo

(063)90 330 61

kyivstar logo

(096)54 060 47

mts logo

(066)11 799 97

Домашній театр та лялькотерапія

Домашній театр та лялькотерапія
«Казка - це свіжий вітер, який роздмухує вогник
 
дитячого мислення і мови, вчить людяності,
 
доброти, працьовитості. Завдяки казці дитина
 
пізнає світ не лише розумом, а й серцем»
 
В.О. Сухомлинський
 
 
Мабуть, ніщо не приносить дітям стільки радості, як улюблена казка або нова іграшка. Проте, не всі батьки знають, що казки та іграшки – це не лише елементи дитинства, але й засоби виховання малюків.
 
У казкових сюжетах зрозумілою для дітей мовою описано світ, який їх оточує. Порівнюючи себе з улюбленим героєм, малюк вчиться виражати свої емоції та долати життєві перешкоди.
 
У дитячій психології навіть існує окремий метод взаємодії батьків та дітей – лялькотерапія, завданням якого є розвиток самосвідомості малюків. Можна виділити наступні функції цього методу:
 
навчально-виховна – прояв особистості в ігрових моделях життєвих ситуацій;
 
розвиваюча – розвиток пам'яті, уваги, сприйняття, моторики;
 
комунікативна – встановлення емоційного контакту, об'єднання дітей в колектив.
 
У лялькотерапії використовують різноманітні види ляльок: маріонетки; пальчикові ляльки; тіньові ляльки; мотузкові ляльки; ляльки-рукавички; ляльки-костюми.
 
Іграшки допомагають дітям проектувати свій внутрішній світ. Дитина часто намагається одухотворити іграшку, ставиться до неї мов до живої. Якщо Ви вже були на виставі лялькового театру, то, мабуть звернули увагу на те, як щиро малеча сприймає все, що відбувається на сцені. У цьому немає нічого дивного. Для дитини лялька – жива й справжня.
 
Але, одна справа, дивитися, зовсім інша – самому стати творцем лялькової вистави та взяти участь у створення казки! І в цьому Ви можете допомогти своїй дитині, створивши ляльковий театр вдома.
 
Участь у домашньому ляльковому театрі позитивно впливає на формування особистості малюка: додає впевненості, покращує розмовні навички, відмінно тренує пам’ять, увагу, образне мислення та естетичні почуття.
 
Важливо, щоб дитина брала активну участь у створенні домашньої вистави. Оберіть разом персонажів, придумайте сюжет, створіть декорації. Не забудьте і про атмосферу справжньої глядацької зали: допоможіть малечі зробити квитки, запросіть глядачів – ними можуть бути Ваші родичі та друзі.
 
 
Адже зараз – саме час поринути у світ казки та створити маленьке диво для своєї дитини!